فناوری

پنج شرکت پیشرو در اتوماسیون کشاورزی

مقدمه

در کشاورزی عمودی، برای کسانی که به دنبال افزایش حاشیه سود خود هستند، بهره وری  موضوع کلیدی است. اتوماسیون یکی از راه های کاهش هزینه ها و افزایش کارایی در مزارع عمودی می باشد. با استفاده از ربات‌ها برای کمک به جنبه‌های مختلف کشاورزی، می‌توانیم نیاز به نیروی انسانی برای تکمیل اموری مانند بذرپاشی، رشد نشاء، شستشوی سینی، برداشت، بسته‌بندی، برچسب‌گذاری و کود دهی را کاهش دهیم.

اتوماسیون برای حفظ سطوح ثابت برخی از نهاده‌های مزرعه مانند اکسیژن محلول، مواد مغذی و آب مهم است و همچنین به کاهش انجام کارهای تکراری توسط نیروی کار در کاشت یا برداشت کمک می‌کند. از آنجایی که این عوامل کیفیت عملکرد محصول را تعیین می کنند، انتخاب فناوری اتوماسیون مناسب برای مزرعه کار آسانی نیست. سنسورهای خودکار می‌توانند به اپراتور مزرعه اطلاع دهند که موردی در سیستم اشکال دارد و باید برطرف شود. این روش می تواند برای اپراتورهای پرمشغله بسیار مفید باشد و برخی از سیستم ها حتی به شما این امکان را می دهند که مزرعه را از راه دور از طریق یک برنامه کنترل کنید.

در این جا به بررسی برخی از مدعیان این حوزه می پردازیم.

شرکت TTA

این شرکت هلندی که در سال 1996 تأسیس شد، تجهیزات اتوماسیون را برای جابجایی و انتخاب گیاهان جوان ایجاد می کند. آنها همچنین تجهیزات برداشت را برای ساده کردن فرآیندها برای کشاورزان داخلی و اپراتورهای مزرعه ارائه می دهند. هدف نهایی آنها ارائه یک راه حل خودکار برای کل فرآیند تولید کشاورزی در محیط بسته است.

شرکت TTA  مشتریان بالقوه را تشویق می کند تا گزینه های اتوماسیون خود را در زمان فرآیند برنامه ریزی ساخت مزرعه خود بررسی کنند. با فکر کردن در مورد امکانات اتوماسیون در ابتدا، می توانید از دردسرهای آینده مانند نداشتن فضای کافی در تاسیسات برای تجهیزات اتوماسیون جلوگیری کنید. تجهیزات این شرکت مورد اعتماد شرکای سراسر جهان است و شامل سیستم جابجایی برای انتقال پالت ها در انبار و سازه های باغبانی مشابه است.

شرکت Priva

سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شرکت Priva به کشاورزان این امکان را می دهد تا شرایط محیط‌های رشد خود را به صورت کاملا دقیق کنترل کنند. این کسب و کار خانوادگی بیش از 65 سال است که در این زمینه فعالیت می کند و سال ها تجربه در اجرای استراتژی های اتوماسیون دارد.

با داشتن کنترل های رطوبت، CO2، روشنایی و دما در یک مکان، کار شما به عنوان اپراتور مزرعه می تواند بسیار قابل کنترل باشد. خدمات دیجیتال Priva از راه دور از طریق تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه در دسترس است، بنابراین می توانید مطمئن باشید که همیشه می توانید تنظیمات مزرعه خود را نظارت و تنظیم کنید. راه حل های یکپارچه آنها با یکدیگر متصل می شوند به طوری که تمام فرآیندهای شما می توانند در یک مکان خودکار و کنترل شوند.

شرکت Logiqs

شرکت Logiqs مستقر در بلژیک راه حل های اتوماسیون را برای انواع چالش های پیش روی صنعت ارائه می دهد. با ابزار طراحی آنها، می توانید یک مدل از پیکربندی تجهیزات احتمالی در فضای خود ایجاد کنید. این راه حل نوآورانه به مشتریان اجازه می دهد تا به طور واقعی در مورد امکانات راه حل های اتوماسیون مختلف در مزرعه عمودی خود فکر کنند.

برنامه موبایل خودکار Logiqs یک ابزار اتوماسیون عالی برای کسانی است که به دنبال به حداکثر رساندن بازدهی مزرعه خود هستند. سامانه های Logiqs حتی می‌توانند سیستم‌های آبیاری هوشمند داخلی داشته باشند، که می‌توانند دقیقاً زمان نیاز به آبیاری گیاه را تشخیص دهند. این دقت می تواند خیال اپراتورهای مزرعه را راحت کند که از گیاهان آنها به درستی مراقبت می شود. Logiqs همچنین پشتیبانی طولانی مدت برای راه حل های سخت افزاری خود ارائه می دهد.

شرکت Green Automation

این شرکت مستقر در فنلاند قصد دارد با ارائه سیستم‌های کاملاً خودکار رشد NFT، رشد گلخانه‌ای را پیش ببرد. محصولات آنها برای سبزیجات برگدار در نظر گرفته شده است و توسط کشاورزان CEA در سراسر جهان استفاده می شود. آنها راه حل های متعددی برای اتوماسیون در مراحل بذر، جوانه زنی، مدیریت مواد مغذی، آبیاری، برداشت، شستشو و بسته بندی ارائه می دهند. با بیش از 10 ثبت اختراع در کشورهای مختلف، Green Automation مورد اعتماد کشاورزان در سراسر جهان است.

یکی از شرکت هایی که با Green Automation کار می کند، Revolution Farms مستقر در کالدونیا، میشیگان است. با استفاده از سیستم ناودانی Green Automation، آنها توانسته اند هزینه های نیروی کار و تماس انسان با کارخانه را کاهش دهند، در طول زمان در هزینه مزرعه صرفه جویی کنند و گیاهان را برای مصرف کنندگان ایمن تر نگه دارند. Revolution Farms بیان می‌کند که آنها Green Automation را به دلیل شهرت خوب خود در بین تولیدکنندگان و به دلیل اینکه مقیاس‌پذیری را برای توسعه ارائه می‌دهند، انتخاب نموده اند.

Green Automation نیز بر روی کسب داده متمرکز شده است. دسترسی به داده های واقعی تضمین می کند که ماشین آلات آنها با در نظر گرفتن رشد بهینه گیاه کار می کنند. علم گیاهی مبتنی بر داده آنها برای کشاورزان تجاری که همزمان با گیاهان زیادی سروکار دارند عالی است.

شرکت Avisomo

شرکت Avisomo مستقر در نروژ راه حل های نرم افزاری خودکاری را برای کمک به کشاورزان محیط های بسته در زمینه بهینه سازی کارایی و سلامت گیاه ارائه می دهد. این شرکت امکان سفارشی سازی عوامل مختلف از جمله آبیاری، کود دهی و روشنایی را فراهم می کند. نرم‌افزار Avisomo همچنین با «دستورالعمل‌های دیجیتالی گیاهان» ارائه می‌شود که امکان کشت خودکار را فراهم می‌کند و برای برآوردن نیازهای خاص هر گیاه کاملاً قابل تنظیم هستند. به علاوه، هر چرخه رشد در فضای ابری ثبت و ذخیره می شود، بنابراین اگر یک برداشت فوق العاده خوب پیش رفت، می توانید دقیقاً در آینده آن را تکرار کنید.

راه حل های نرم افزاری و سخت افزاری Avisomo را می توان براحتی متصل و ادغام نمود. آنها سخت افزار قفسه بندی، آبیاری، حسگری و روشنایی را ارائه می دهند که به راحتی برای کشاورزان مقیاس پذیر است. Avisomo همچنین دارای راه حل های خودکار برای لجستیک داخلی است. سخت افزار رباتیک آنها می تواند به سرعت بخشیدن به تولید و کاهش اتکای مزرعه به نیروی انسانی برای برداشت کمک کند. به‌علاوه، اگر با نرم‌افزار یا سخت‌افزار Avisomo مشکل داشتید، تیم مهندسین آن‌ها آماده کمک به عیب‌یابی هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا