راهنمای کشت خانگی

صفر تا صد کاشت سیر در گلدان

مقدمه

قطعا شما هم معتقدید سیر یک طعم دهنده بی‌نظیر در آشپزخانه است. این گیاه ارزشمند علاوه بر  استفاده در آشپزی، کابردهای دارویی و درمانی فوق العاده‌ای دارد. اگر شما هم طرفدار این محصول پرخاصیت هستید، کشت آن در گلدان می‌تواند راهکاری عالی برای داشتن سیر تازه در منزل باشد. در ادامه این مقاله همراه باشید تا تنها با چند مرحله ساده با کشت این گیاه در خانه آشنا شویم و از برگ و سیر تازه دست پرورده خودمان در آشپزخانه استفاده کنیم.

تهیه سیر

مهمترین مرحله در کاشت سیر، تهیه آن است. اغلب سیرها برای ماندگاری بیشتر به صورت شیمیایی فرآوری شده‌اند؛ این گونه سیرها در صورت کاشت جوانه نمی‌زنند. سیر مناسب برای کشت را می‌توان به صورت تازه و ارگانیک از بازار روز و یا فروشندگان محصولات ارگانیک تهیه کرد. اگر جوانه سبز از بالای آن بیرون زده بود نشان دهنده ارگانیک بودن آن است و می‌توان آن را کاشت.

آماده سازی گلدان

ابعاد گلدان بستگی به تعداد حبه‌هایی دارد که قصد دارید در گلدان بکارید. گلدانی انتخاب کید که عمق کافی برای رشد ریشه‌ها داشته باشد. برای 3 حبه به گلدانی با عرض 30 سانتی متر و عمق  حداقل 20 سانتی متر نیاز است. سیر به بیماری قارچی بسیار حساس است بنابراین زهکشی مناسب اهمیت زیادی دارد. برای داشتن زهکشی مناسب اطمینان حاصل کنید که انتهای گلدان سوراخ است، سپس تعدادی سنگریزه یا پرلیت در آن انتهای بریزید. حتما قبل از کاشت حبه‌ها، خاک را با آب مرطوب کنید.

کاشت

حبه‌های سیر را از یکدیگر جدا کنید اما پوسته آن را به هیچ عنوان جدا نکنید. پوسته نقش محافظت کننده دارد و اگر جدا شود، دیگر امکان جوانه‌زنی نخواهد داشت. حبه‌ها را یک تا دو روز قبل از کاشت از هم جدا کنید. اگر بیش از دو روز از جدا کردن حبه‌ها گذشته است، حبه‌ها خشک شده و دیگر جوانه نخواهند زد. بزرگترین حبه‌ها را برای کاشت انتخاب کنید زیرا احتمال جوانه زنی بیشتری دارند.

در داخل گلدان به تعداد حبه های سیر که قصد کاشتن دارید حفره‌هایی به عمق 7.5-5 سانتی متر به فاصله 13 سانتی متر از یکدیگر ایجاد کنید. تعداد حبه های سیر بستگی به اندازه گلدان دارد اما توجه داشته باشید که حبه‌ها حداقل فاصله ذکر شده از یکدیگر را داشته باشند.

حبه ها را به گونه ای در خاک قرار دهید که سطح مسطح حبه به سمت پایین روی خاک قرار گیرد. سپس روی حبه‌ها را با مخلوط خاک بپوشانید.

نور

حداقل نور کافی برای جوانه زدن روزانه 8-6 ساعت است. اگر گلدان داخل منزل است آن را کنار پنجره قرار دهید؛ پنجره غربی و جنوبی بهترین مکان جهت دریافت این میزان نور است. چنان به گلدان نور کافی نمیرسد می‌توانید از نور فلورسنت استفاده کنید.

آبیاری

میزان آبیاری به دمای محیط و میزان نور دریافتی گلدان بستگی دارد. گلدان سیر برای رشد نیازمند رطوبت است اما نباید دائما خیس باشد. آب را آرام به گلدان بدهید و آن را طوری آبیاری کنید که از حفره‌ انتهای گلدان (سوراخ زهکشی) آب اضافی بیرون برود. گلدان را به صورت منظم آبیاری کنید تا رطوبت به داخل نفوذ کند و سبب شود تا جوانه از داخل پوسته سیر بیرون بزند. در آب و هوای خشگ گاه لازم است هفته‌ای 3-2 مرتبه آبیاری انجام شود.

کود

هر سه هفته یکبار و یا به صورت ماهانه کود را همراه با آب آبیاری استفاده کنید. میزان کود طبق دستورالعمل روی لیبل مصرف شود.

آفات

آفات و حشرات کوچک ممکن است جذب بوی گیاه سیر شده و به آن آسیب برسانند. به محض مشاهده این موجودات اقدامات لازم را جهت نابودی و دفع آنها انجام دهید.

برداشت برگ

تا شش ماه اول تنها برگ سبز از گلدان سیر رشد می کند. زمانی که برگها به حدودا 10 الی 15 سانتی متر رسیدند می‌توانید برگهایش را برداشت و در سالاد و غذا استفاده کنید؛ چنانچه ارتفاع برگ کمتر باشد برداشت آن میتواند به گیاه آسیب برساند. برگ آن را از انتها به فاصله 2.5 سانتی متر با قیچی جدا کنید. جدا کردن برگ، به گیاه این فرصت را میدهد تا انرژی بیشتری برای رشد حبه داشته باشد.

برداشت سیر

بعد از 10-8 ماه برگهای سبز قهوه‌ای رنگ شده و می‌میرند که نشان دهنده زمان برداشت است. حبه‌ها را از داخل خاک بیرون بکشید و پس از تمیز کردن خاک رویشان، آنها را در فضایی خشک با چرخش هوای مناسب آویزان کنید. تقریبا 2 هفته زمان می‌برد تا سیرها خشک شوند.

اگر درباره هر یک از مراحل سوالی دارید یا نیازمند مشاوره هستید، کارشناسان کشاورزی اگروتک پاسخگوی شما هستند. 

 

منبع: سایت wikihow 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا