فناوری

هشت استارتاپ متحول‌کننده فناوری در کشاورزی

معرفی

کشاورزی در عصر مدرن به سرعت در حال تغییر است. جمعیت جهان با سرعت نگران کننده‌ای در حال افزایش است و ترجیحات مصرف‌کنندگان به سمت کالاهای ارگانیک و تولید پایدار در حال تغییر است. برای همگامی با این تقاضا، صنعت کشاورزی سنتی باید فناوری‌های جدیدی را به کار گیرد تا مزارع را کارآمدتر و تولید را خودکار کند.

امروزه علاقه فزاینده به  فناوری‌های جدید کشاورزی در سرمایه گذاری‌های خطرپذیر برای استارتاپ‌های کشاورزی ایجاد شده است. طبق گزارش Pitchbook، 6/7 میلیارد دلار در استارتاپ‌های فناور کشاورزی در پنج سال گذشته و 1/9 میلیارد دلار تنها در سال گذشته سرمایه‌گذاری شده است. این هشت استارتاپ، راه را برای متحول کردن آینده صنعت کشاورزی هموار می‌کنند:

استارتاپ Big Wheelbarrow

Big Wheelbarrow خریداران عمده مواد غذایی را به کشاورزان محلی متصل می‌کند. این استارتاپ کار کردن با پرورش‌دهندگان کوچک مستقل را بدون توجه به اندازه آنها سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. راه حل آنها مشتریان را قادر می‌سازد تا محصولات محلی را بدون صرف زمان و تلاش قبلی به مشتریان خود ارائه دهند.

استارتاپ Vestaron

شرکت Vestaron با استفاده از پپتیدهایی که از عنکبوت‌ها در ایالات متحده به دست می‌آیند، حشره‌کش‌ تولید می‌کند. محصولات این شرکت در کشاورزی، بهداشت حیوانات و کاربردهای ویژه غیر زراعی و همچنین در کنترل حشرات خانگی و برنامه‌های تجاری کنترل آفات استفاده می‌شود.

استارتاپ Cainthus

شرکت Cainthus در حال توسعه پیشرفته‌ترین فناوری جهان برای مزارع تولیدکننده محصولات لبنی است. فناوری دگرگون‌کننده برای حیوانات، کشاورزان و تولید غذا. این استارتاپ با استفاده از فناوری بینایی ماشین و هوش مصنوعی برای شناسایی تغییرات بهداشتی، تولید مثل و محیطی در مراحل اولیه، اطلاعات بصری را به داده‌های عملی تبدیل می‌کند.

استارتاپ Rex Animal Health

استارتاپ Rex Animal Health ماموریت دارد تا با افزایش بهره‌وری و پیش‌بینی، پیشگیری و مدیریت دقیق بیماری در گله، به تولیدکنندگان دام دنیا کمک کند. آنها بزرگترین پایگاه داده بالینی، سلامت، عملکرد و داده‌های ژنتیکی دام را در اختیار دارند. همچنین، شرکت‌های کشاورزی می‌توانند از این داده‌ها در زنجیره تامین خود برای شناسایی منبع بیماری‌های ناشی از غذا، یافتن کارآمدترین تولیدکنندگان، تعیین قیمت‌ها در تجارت کالا و درک و ارزیابی ریسک برای افزایش شفافیت در زنجیره تامین مواد غذایی استفاده کنند.

استارتاپ Smallhold

شرکت Smallhold به خرده فروشان و رستوران‌ها، واحدهای مزرعه عمودی با محیطی محدود ارائه می‌دهد که با حداقل تلاش، مقادیر زیادی قارچ، سبزی و سبزیجات برگدار تولید می‌کنند. محصول فعلی آنها دارای قابلیت تولید قارچ در محل است و می‌تواند تا 120 پوند در هفته در فضایی به اندازه یک قفسه کتاب محصول تولید کند. قارچ‌ها دارای گواهی ارگانیک هستند و با محصولات حاصل از روش‌های معمول رشد قابل رقابت هستند.

استارتاپ Babylon Micro-farms

استارتاپ Babylon Micro-farms خدمات کشاورزی سرپوشیده بر اساس تقاضا را ارائه می‌دهد تا کشاورزی داخلی پایدار را بیش از هر زمان دیگری در دسترس قرار دهد. مزارع آنها با 90 درصد آب کمتر نسبت به کشاورزی معمولی، بدون استفاده از آفت‌کش‌ها یا مواد شیمیایی مضر، 2 برابر سریع‌تر محصولات تازه تولید می‌کنند. مدل کسب‌وکار آن‌ها به‌شدت هزینه‌های اولیه و نیاز به تخصص مرتبط با کشاورزی داخلی را کاهش می‌دهد. آنها توسط یک پلتفرم IoT، از راه دور اکوسیستم مزارع را اداره می‌کنند.

استارتاپ Kiverdi

فناوری Kiverdi از میکروب‌های طبیعی برای تبدیل دی اکسید کربن و سایر گازها به مواد مغذی، روغن‌ها و محصولات زیستی با ارزش بالا استفاده می‌کند. پلتفرم اختصاصی Kiverdi، دی اکسید کربن را از منابع متنوع صنعتی و کشاورزی به مواد جدید با استفاده از میکروب های تخمیر گاز اختصاصی تبدیل می‌کند.

استارتاپ Cambridge Crops

استارتاپ Cambridge Crops پوشش‌های طبیعی و خوراکی را برای افزایش ماندگاری طیف گسترده‌ای از غذاهای فاسد شدنی ایجاد می‌کند. پوشش آنها تبادل گازها را تنظیم می‌کند و رشد باکتری‌ها را کند می‌کند. این ویژگی‌های منحصربه‌فرد باعث بهبود قابل توجهی در ماندگاری همه چیز از آووکادو و اسفناج گرفته تا گوشت و غذاهای دریایی می‌شود. فناوری این استارتاپ به راحتی در خطوط بسته‌بندی و فرآوری موجود ادغام می‌شود و نیاز به تغییرات زنجیره تامین را به حداقل می‌رساند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا